Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Indywidualne ubezpieczenie na życie lepsze niż grupowe?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Przychodzi taki moment w życiu każdego z nas, kiedy zaczynamy zastanawiać się nad przyszłością. Czasem za podobnymi myślami stoją konkretne wydarzenia w życiu, jak na przykład śmierć bliskiej osoby, ciężka czy wypadek kolegi z pracy. Przyszłości nie da się przewidzieć, jednak na pewne zdarzenia możemy się zabezpieczyć.

 

indywidualne ubezpieczenie na życie

 

Rozsądnym podejściem jest zastanowienie się nad zakupem polisy na życie. Jest to decyzja, która uchroni nas przed skutkami niepożądanych zdarzeń, na które nie mamy większego wpływu. Ubezpieczenie zapewni nam wsparcie finansowe w momencie, gdy będzie nam to niezwykle potrzebne. Dlatego właśnie dobrze jest zakup rozważyć odpowiednio wcześniej, by móc czerpać z niego jak największe korzyści. Im szybciej zdecydujemy się na kupienie polisy, tym więcej możemy zyskać, ponieważ mamy wpływ również na cenę składek miesięcznych.

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Indywidualne czy grupowe - jakie ubezpieczenie?

 

Na początek warto przemyśleć kilka kwestii dotyczących ubezpieczenia. Przede wszystkim dobrze jest zastanowić się jaki rodzaj polisy będzie dla nas najlepszy. Mamy do wyboru dwie możliwości: ubezpieczenie indywidualne i grupowe. Obie formy polisy różnią się od siebie, dlatego dobrze jest znać dokładnie te różnice, by dopasować ofertę dla siebie.

 

Ubezpieczenie indywidualne może być bardziej elastyczne, przez co lepiej dopasujemy zakres ochrony oraz cenę do własnych potrzeb i możliwości. Natomiast ubezpieczenie grupowe, które najczęściej oferowane jest w miejscu pracy, posiada szeroki zakres ochrony i niską cenę składkową.

 

Wynika to z tego, że grupowego ubezpieczenia nie możemy kontynuować po rozwiązaniu umowy pracy w danym miejscu. Dlatego warto pamiętać, że indywidualne ubezpieczenie na życie swoją ochronę zapewnia nam bardzo długi okres czasu, który również możemy samodzielnie określić.

 

Gdzie szeroki zakres ochrony?

 

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy posiada wiele elastycznych ofert, w których można dopasować warunki do własnych potrzeb. Dlatego warto korzystać z tej możliwości. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada podobne oferty, różniące się właściwie detalami.

 

To od nas zależy jaki zakres ochrony będzie mieć indywidualna polisa na życie. Możemy sami ustalić, które umowy dodatkowe będą dla nas najbardziej pomocne. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają szeroki zakres umów dodatkowych, o długich listach szkód oraz chorób, które możemy dopasować do własnych potrzeb. Wystąpienie pewnych zdarzeń możemy spokojnie wykluczyć z naszej przyszłości, jednak na wiele z nich jak na przykład choroby, warto się przygotować wcześniej.

 

Karencja w ubezpieczeniu indywidualnym

 

Przy zakupie ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na to, jak długi jest okres karencji. To często pomijany aspekt ubezpieczenia, jednak dobrze jest o niej pamiętać. Polisy na życie różnią się okresami karencji, w związku z czym może okazać się, że towarzystwo oferuje nam dłuższy okres, niż sądziliśmy lub wyczytaliśmy w internecie. Dlatego dobrze jest sprawdzić wcześniej taką informację.

 

Okres karencji oznacza czas, po którym ochrona zaczyna funkcjonować w pełnym zakresie. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla ubezpieczyciela przed nieuczciwymi klientami, którzy chcieliby wykupić polisę tuż po wystąpieniu zdarzenia uprawniającego do świadczenia.

 

Rozsądna suma ubezpieczenia ma znaczenie

 

Warto również wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia. Oczywiście, im kwota wyższa, tym lepiej. Jednak dobrze mierzyć siły na zamiary. Zastanówmy się jak dużą kwotę możemy spokojnie przeznaczyć na opłacanie składek. I czy ta kwota w trudnej sytuacji finansowej nie będzie dla nas stanowiła kłopotu?

 

Nie zastanawiamy się przy zakupie polisy czy za rok lub dwa nie stracimy pracy lub popadniemy w problemy finansowe. Jednak warto rozważyć taką opcję, by nie musieć rezygnować z ubezpieczenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie rankingu ubezpieczeń na życie, który możemy znaleźć w porównywarce rankomat.pl

 

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl