Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ubezpieczenie na życie i dożycie – ochrona i inwestycja w jednym

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Często powodem tego, że nie widzimy sensu w zakupie polisy na życie, jest argument: „Po co płacić co miesiąc składki, jeśli gdy dożyję końca obowiązywania polisy, nie dostanę ani grosza z wpłacanych pieniędzy?” Receptą na tego typu rozumowanie jest ubezpieczenie na życie i dożycie.

 

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Ubezpieczenie na życie i dożycie jest ubezpieczeniem terminowym, w którym część płaconej przez nas składki przeznaczona zostaje na ochronę ubezpieczonego, a część ma charakter oszczędnościowy, i umożliwia gromadzenie kapitału na przyszłość, np. na emeryturę. Kupując tę polisę mamy pewność, że z jednej strony zabezpieczyliśmy byt naszych bliskich na wypadek naszej śmierci, a z drugiej że zabezpieczyliśmy swoją przyszłość, gdybyśmy dożyli do emerytury. Co więcej, kupując umowy dodatkowe możemy zapewnić sobie ochronę na wypadek poważnego zachorowania, utraty pracy czy następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to więc taki typ polisy, który umożliwia nam ubezpieczenie się od wielu ryzyk, a jednocześnie jest inwestycją w przyszłość. 

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE


Ubezpieczenie na życie i dożycie zazwyczaj występuje w trzech wariantach. W pierwszym – w razie naszej śmierci nasza rodzina otrzyma 100% sumy ubezpieczenia, a jeśli dożyjemy końca obowiązywania polisy, otrzymamy 50% tej kwoty. W drugim – w obu wypadkach – i śmierci, i dożycia zapewniana jest taka sama suma ubezpieczenia. W trzecim zaś – w razie naszej śmierci rodzina otrzyma 100% sumy ubezpieczenia, a gdy dożyjemy określonego w umowie wieku zostanie nam wypłacone 200% sumy ubezpieczenia. Niektórzy ubezpieczyciele uzależniają wypłatę odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego od wieku, w jakim ta śmierć nastąpiła. Oznacza to, że im wyższego wieku dożyjemy, tym wyższe będzie odszkodowanie

 

Redakcja poleca: Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania - co warto wiedzieć?

 

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE


Oprócz typowego oszczędzania niektóre polisy umożliwiają inwestowanie naszych środków w fundusze kapitałowe, zazwyczaj tzw. Fundusze bezpieczne. Sprawia to, że polisa na życie i dożycie staje się niezwykle elastycznym narzędziem o szerokim spektrum ochrony, które może być atrakcyjne dla szerokiej rzeszy klientów bez względu na ich wiek.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl