Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Rzut oka na ranking ubezpieczeń na życie 2016

Ocena: 2.67 - liczba głosów 3

Dziękujemy za oddanie głosu


Ranking ubezpieczeń na życie 2016, dostępny na naszej stronie, pokazuje aktualne trendy na rynku ubezpieczeń na życie. Pięć pierwszych miejsc zajmują w nim polisy ochronno-inwestycyjne.

 

Ranking ubezpieczeń na życie 2016

 

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 

Ranking ubezpieczeń na życie 2016 tworzony jest zarówno przez specjalistów ubezpieczeniowych, jak i zwykłych klientów, którzy skorzystali z oferty. Wchodząc na zakładkę Ranking na stronie głównej, możemy zapoznać się z krótką charakterystyką poszczególnych polis. Ponieważ wielu internatów tylko pobieżnie czyta teksty zamieszczane w Sieci, dla ich wygody administratorzy portalu z pomocą specjalistów z branży ubezpieczeń wypunktowali najważniejsze cechy poszczególnych polis na życie.

 

Pod tym skrótowym wyszczególnieniem zalet zamieszczona jest dłuższa charakterystyka, opracowana na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Opisany jest zakres ubezpieczenia, umowy dodatkowe oraz – w przypadku polis ochronno- inwestycyjnych – zasady inwestowania. Tłustym drukiem tuż pod obrazkiem zaznaczona jest minimalna wysokość składki.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

 

Internauta dzięki rankingowi w jednym miejscu ma możliwość skrótowego zapoznania się z daną polisą i zaobserwowania, jak oceniają ją internauci i ilu klientów zakupiło ubezpieczenie w minionym tygodniu. Poniżej zamieszczone są adresy stron lokalnych przedstawicielstw ubezpieczyciela z mapką, adresem placówki i aktywnym przekierowaniem do porównywarki ubezpieczeń. Po wypełnieniu formularza ankiety internauta może umówić się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym w pobliżu swego miejsca zamieszkania, a drogą mailową otrzyma maksymalnie pięć polis na życie dostosowanych do jego oczekiwań.

 

W ten sposób proces poszukiwania polisy na życie zostaje znacznie skrócony, a klient otrzymuje niejako na tacy produkty dobrane do jego indywidualnych potrzeb. Aby kupić polisę na życie, nie musi nawet wychodzić z domu – doradca ubezpieczeniowy pojawi się u niego w wyznaczonym czasie, pomoże mu dokonać wyboru i sfinalizować transakcję.

 

Ranking ubezpieczeń na życie 2016 pokazuje, że obecnie największym zainteresowaniem internatów cieszą się polisowe hybrydy, o których pisaliśmy na naszym blogu. Umożliwiają one objęcie ochroną ubezpieczeniowa zarówno danego klienta, jak i członków jego rodziny. Dodatkowo dają one możliwość inwestowania określonej przez klienta części składki w fundusze inwestycyjne, które klient może wybrać indywidualnie lub skorzystać z gotowych pakietów inwestycyjnych o jasno określonym poziomie ryzyka inwestycyjnego.

 

Możliwość inwestowania

 

Wszystkie tego typu polisy umożliwiają odkładanie dodatkowych środków na osobnych dodatkowych kontach inwestycyjnych, a niektórzy ubezpieczyciele oferują konta IKE i IKZE, przeznaczone do oszczędzanie pieniędzy na dodatkowa emeryturę. Wysokość środków, jaką rocznie można w te sposób odkładać, jest ustalona przez ustawodawcę. Oszczędności gromadzone na tych kontach są zwolnione z tzw. podatku Belki.

 

Ubezpieczony nie tylko sam dobiera umowy dodatkowe, aby zapewnić sobie określony zakres ochrony. Większośc polis umożliwia mu samodzielne ustalenie sumy ubezpieczenia i indywidualne zarządzanie portfelem inwestycyjnym według samodzielnie obranej strategii. Klient może kontrolować swoje inwestycje 24 godziny na dobę poprzez specjalne serwisy internetowe, może też dokonywać alokacji składki pomiędzy poszczególnymi funduszami lub wypłacać środki z kont dodatkowych.

 

Moda na elastyczność

 

Dzięki takim zabiegom wymienione polisy są maksymalnie elastyczne i umożliwiają dostosowanie ubezpieczenia do zmieniającej się sytuacji życiowej i finansowej ubezpieczonego, który w wielu wypadkach może również samodzielnie określać zakres ochrony dla siebie i pozostałych członków rodziny.

 

Ranking ubezpieczeń na życie 2016 pokazuje, że klienci stali się bardziej świadomi i wymagający – oczekują od ubezpieczyciela elastyczności i możliwości samodzielnej kontroli nad swymi oszczędnościami. Dana polisa może mieć albo wzmocniony charakter ochronny, albo inwestycyjny.

 

Niektórzy ubezpieczyciele oferują w ramach polisy na życie ubezpieczenie zdrowotne, polisę posagową oraz specjalne polisy na walkę z rakiem i innymi poważnymi zachorowaniami. Wykaz tych chorób każdy ubezpieczycie ustala samodzielnie, dlatego warto gruntownie studiować Ogólne Warunki Ubezpieczenia, bo polisy – mimo że podobne – różnią się pod względem zakresu poszczególnych umów dodatkowych i zasad inwestowania.

 

    Porównaj ubezpieczenia na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl