Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Najlepsza polisa na życie. Jak wybrać?

Ocena: 2.89 - liczba głosów 9

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisa na życie to ubezpieczenie, które możemy wykupić żeby zabezpieczyć swojego małżonka i dzieci na wypadek naszej śmierci, inwalidztwa lub ciężkiej choroby. Jest to długoterminowa inwestycja, dlatego decyzja o zakupie polisy nie powinna być podejmowana pochopnie. Warto zapoznać się wcześniej z ofertami rożnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać opcję na miarę naszych potrzeb.

 

najlepsza polisa na życie ranking

 

    Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

 

Celem polisy na życie jest przede wszystkim zabezpieczenie naszych bliskich od strat finansowych, które mogliby ponieść w przypadku naszej śmierci. Choć to oczywiście czarny scenariusz, warto się nad nim zastanowić.

 

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

 

Wiele polskich rodzin posiada dziś kredyty mieszkaniowe, które spłacane są przez wiele lat. W przypadku śmierci jednego z partnerów rodzinny budżet zmniejszy się o połowę, a obowiązek spłacania pożyczki będzie obciążał już nie dwie, a jedną osobę. Sytuacja będzie jeszcze trudniejsza jeśli w rodzinie są dzieci. Samotny rodzic może mieć problemy z utrzymaniem ich z jednej pensji. Polisa ubezpieczeniowa jest niezbędnym zakupem dla rodzin, w których śmierć jednego z partnerów spowodowałaby poważne problemy finansowe. Jest to szczególnie istotne w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które jeszcze nie posiadają oszczędności. Podejmując decyzję o wyborze ubezpieczenia na życia warto od razu pomyśleć o jego rozszerzeniu na inne zdarzenia, takie jak inwalidztwo, czy poważna choroba.

 

Co trzeba wiedzieć o polisach na życie?

 

Obecnie na rynku dostępne są różne opcje ubezpieczeń. Wybierając polisę dla siebie musimy brać pod uwagę, że jest to zobowiązanie finansowe na wiele lat, dlatego decyzja ta musi być dokładnie przemyślana. To pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której mimo poniesienia wysokich kosztów nie została nam zapewniona odpowiednia dla nas ochrona. Należy jednak pamiętać, że na cenę polisy ma wpływ nasz stan zdrowia, nałogi, wykonywany zawód, czy też ryzykowne hobby. Stawka rośnie wraz ze wzrostem ryzyka.

 

Rodzaje polis na życie

 

Umowa ubezpieczeniowa może zostać zawarta na całe życie. W takiej sytuacji, po naszej śmierci, świadczenia zostaną wypłacone naszej rodzinie, czyli uposażonym. Wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy również polisy na dożycie. W tym przypadku umowa zawierana jest terminowo – określony zostaje czas obowiązywania ubezpieczenia lub wiek, który musimy osiągnąć, by ubezpieczyciel wypłacił nam świadczenia. Jeśli ubezpieczony umrze wcześniej, wszystkie wpłacone przez niego składki stają się własnością towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego ta forma polisy jest mało popularna. Osoby, które chciałyby otrzymać zaoszczędzone środki wybierają opcję mieszaną, czyli ubezpieczenie na życie i dożycie. W tym przypadku nawet jeśli umrzemy przed upływem terminu określonego w umowie, część wpłaconych świadczeń zostanie wypłacona naszym bliskim. Inną opcją jest tak zwane ubezpieczeniowe grupowe, które wykupuje i zwykle również opłaca nasz pracodawca. Niestety w tym przypadku utrata pracy oznacza również utratę ubezpieczenia.

 

Najlepsza polisa na życie ranking

 

W Internecie znajdziemy dzisiaj wiele stron internetowych, które prowadzą rankingi ubezpieczeń na życie. W zestawieniach tych poza wysokością składek uwzględnia się również inne czynniki takie jak zakres ubezpieczenia, ilość dodatkowych umów, zakres wykluczeń, moment wypłaty świadczeń. Wybierając odpowiednią dla siebie polisę powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z ofertami najlepiej ocenianych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto mieć na uwadze, że cena nie powinna być głównym czynnikiem decyzyjnym. Najważniejsze jest to, aby polisa okazała się skuteczna, kiedy my lub nasza rodzina będziemy jej potrzebować.

 

Aktualny ranking ubezpieczeń na życie dostępny jest tutaj.

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl