Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Najlepsze ubezpieczenie na wypadek raka

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Rak jest tą choroba, której najbardziej się obawiamy, a jednocześnie której leczenie może pochłonąć najwięcej środków finansowych. Właśnie dlatego poza ubezpieczeniami na wypadek ciężkiego zachorowania na rynku funkcjonują specjalne polisy na wypadek tej choroby. Przyjrzyjmy się, jakie są warunki zawierania polisy na raka.

 

ubezpieczenie na wypadek raka

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Polisa na raka ubezpiecza nas – jak sama nazwa wskazuje – tylko na wypadek wystąpienia wymienionej i zdefiniowanej w ogólnych warunkach ubezpieczenia określonej postaci nowotworu. Nie ma polisy, która ubezpieczałaby na każdy typ raka, jednak zakres jest naprawdę spory, zależy od wykupionego pakietu (podstawowy lub rozszerzony) i obejmuje większość najczęściej występujących nowotworów złośliwych, w tym szczególnie guzów. Ubezpieczenie może nie obejmować niektórych typów białaczki oraz nowotworów skóry.

 

Polisę na raka z reguły można zawrzeć w wieku 18-61 lat. Gwarantuje ona – po przedstawieniu udokumentowanej diagnozy – albo jednorazową wypłatę świadczeń, albo wypłatę określonej części sumy ubezpieczenia, a potem świadczeń na poszczególnych etapach leczenia lub stałej renty zapewniającej środki do życia (do 12 miesięcy). Dużym atutem jest dostęp do specjalistycznych konsultacji lekarskich, druga opinia medyczna mająca na celu potwierdzenie diagnozy i opracowanie planu leczenia, dostęp do badań ambulatoryjnych i szeroka gama usług assistance (transport medyczny, opieka domowa, pomoc psychologa itp.).

 

    KUP UBEZPIECZENIE

 

Ważnym elementem polisy na raka, który należy gruntownie przeanalizować, są wszelkie wyłączenia od odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najczęstsze z nich to wypadki, gdy choroba została zdiagnozowana, rozpoznana lub leczona przed początkiem ochrony ubezpieczeniowej lub w ciągu pierwszych 3 miesięcy ochrony ubezpieczeniowej, gdy choróba jest wynikiem zażywania środków odurzających, psychotropowych lub leków, bądź stanowi wynik skażenia radioaktywnego lub gdy ubezpieczony zawarł nieprawdziwe dane w ankiecie medycznej (np. na temat przypadków zachorowań przez siebie i członków rodzin, palenia papierosów itp.).

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl