Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Nasza własna polisa na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Umowy dodatkowe w polisach na życie sprawiają, że możemy, korzystając zarówno z Internetu, jak i pomocy doradcy ubezpieczeniowego, skonstruować produkt, który będzie dostosowany do naszych możliwości finansowych, potrzeb i oczekiwań.

 

Umowy dodatkowe w polisach na życie

 

To zadanie będzie wymagało od nas sporego zaangażowania, ale warto poświęcić kilka godzin, by stworzyć taki produkt, który będzie naszą własną polisą na życie. Z jednej strony będzie ona zabezpieczała nas na wypadek ryzyk, które rzeczywiście poważnie bierzemy pod uwagę, z drugiej – odpowiadała naszym możliwościom finansowym i konkretnej, indywidualnej sytuacji życiowej. Proces ten przypomina wybór projektu domu – możemy zdecydować się na wiele gotowych projektów dostępnych w katalogach, bo zdarza się, że natrafimy na taki, który idealnie nam odpowiada. Możemy jednak przy pomocy architekta zaprojektować nasz wymarzony dom, dostosowany do naszych finansów, upodobań, potrzeb, czy warunków działki itp.

    KALKULATOR SKŁADKI

W procesie wstępnego wyboru polisy pomoże nam Internet. Warto zapoznać się z ofertami najważniejszych ubezpieczycieli, oceniając je nie tyle pod kątem ceny, ale przede wszystkim zakresu ryzyk objętych ubezpieczeniem oraz ilości i zakresu umów dodatkowych. W odnalezieniu najbardziej cenionych ubezpieczycieli pomogą nam rankingi towarzystw ubezpieczeniowych i poszczególnych polis, dostępne na stronach niezależnych portali oraz agencji zajmujących się tematyką ubezpieczeń. Gdy z morza ofert wyłuskamy konkretnych ubezpieczycieli i ich produkty, warto przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia zarówno głównej polisy, jak i umów dodatkowych. To właśnie one dokładnie opisują zakres polisy, definiują poszczególne ryzyka i wymieniają wyłączenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z winy ubezpieczonego.

 

Następnie warto wybrać, które umowy dodatkowe są dla nas szczególnie ważne, np. obejmują ubezpieczeniem pozostałych członków naszej rodziny, zabezpieczają nas na wypadek poważnego zachorowania, nieszczęśliwych wypadków, kalectwa, utraty pracy itp. Jeśli zależy nam, by nasza polisa na życie nie tyle stanowiła zabezpieczenie naszego życia i zdrowia, co stanowiła narzędzie zapewniające nam dodatkową emeryturę, powinniśmy zdecydować się na polisę o charakterze oszczędnościowym lub inwestycyjnym, w której większa cześć naszej składki przeznaczona jest właśnie na ten cel. Musimy określić, w jaki sposób zamierzamy inwestować – bezpiecznie czy bardziej agresywnie, co może przynieść większe zyski, ale tez większe ryzyko.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Ostatnim etapem naszego wyboru powinno być spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który nie tylko odpowie na wszelkie nurtujące nas pytania, ale też pomoże wybrać odpowiadający nam pakiet umów dodatkowych lub sposób inwestowania środków w fundusze inwestycyjne. Cały proces zabierze nam nieco czasu, ale da gwarancję, że nasza polisa będzie właśnie tą, której szukaliśmy.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl