Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wiele osób zastanawia się czy warto wykupywać ubezpieczenie, które ma zadanie chronić od następstw nieszczęśliwych wypadków – w końcu posiadają już polisę na życie. Jest to temat, który wzbudza wątpliwości – zupełnie niepotrzebnie! Dlatego warto wyjaśnić na czym takie ubezpieczenie polega, przed czym chroni i czemu warto się ubezpieczyć.

 

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – online czy stacjonarnie?

 

O co chodzi z nieszczęśliwymi wypadkami?

 

Polisa na życie ma głównie na celu ubezpieczenie na wypadek śmierci. Oferty są bardzo różnorodne i świadczenia mogą być wypłacane oczywiście po spełnieniu innych warunków. Jednak najważniejszym zadaniem polisy – jest ochrona zdrowia. Często przy zakupie takiej polisy można zapomnieć o dodatkowych zabezpieczeniach, które mogą nas spotkać w życiu, które nieustannie nas zaskakuje i ciężko przewidzieć wypadki losowe. W grupę nieszczęśliwych wypadków zaliczane są przede wszystkim:

 

- wypadki komunikacyjne,

- wypadki urazowe,

- konsekwencje ciężkich chorób takich jak zawał serca, udar mózgu,

- pobyt w szpitalu,

- trwałe lub częściowe inwalidztwo.

 

Są to sytuacje losowe, na które często nie mamy żadnego wpływu, więc dobrze jest się do nich przygotować w odpowiedni sposób. Oczywiście możemy zadbać o własną kondycję fizyczną i stan zdrowia, ale nie wpłynie ona w żaden sposób na wypadek wynikający z prowadzenia pojazdu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, w związku z tym najlepiej wykupić ubezpieczenie, które pomoże nam w tak trudnej sytuacji.

    Przejdź do formularza

Po co właściwie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)?

 

Następstwa nieszczęśliwych wypadków mogą przyjmować różną naturę: może być potrzebna długa rehabilitacja, leczenie, kosztowna naprawa samochodu, specjalistyczny sprzęt lub nierefundowane leki. Wydatki związane z wypadkami bywają naprawdę kosztowne w związku z czym wsparcie finansowe jest niezwykle ważne. Świadczenie wypłacane po wystąpieniu wypadku losowego może okazać bezcenną pomocą. Szczególnie warto o tym pamiętać, gdy posiadamy dzieci – nasze zdrowie jest wtedy niezwykle ważne. Pieniądze wypłacone z ubezpieczenia pomogą nam wrócić do zdrowia w krótszym czasie. Najbliżsi mogą nas bardzo potrzebować.

 

Ubezpieczyć się przez internet

 

W dzisiejszych czasach internet dostarcza nam informacji na każdy możliwy temat. Podobnie sprawa tyczy się ubezpieczeń. Możemy sprawdzić najciekawsze oferty, porównać przy pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, która agencja posiada najbardziej korzystne warunki umowy a także dowiemy się gdzie znajduje się najbliższy oddział firmy ubezpieczeniowej. Wiele spraw możemy załatwiać online, więc jesteśmy już przyzwyczajeni do podejmowania ważnych decyzji za pomocą internetu. Wiele firm ubezpieczeniowych zachęca do zakupu ubezpieczeń przez internet. Ma to swoje zalety, ponieważ zaoszczędzimy wiele cennego czasu i dokonamy decyzji zupełnie samodzielnie. Jednak warto pamiętać, że o wielu możliwościach modyfikacji umowy i dopasowaniu jej do naszej sytuacji życiowej dowiemy się jedynie korzystając z pomocy doradcy ubezpieczeniowego.

 

Czy stacjonarnie lepiej?

 

Agent ubezpieczeniowy to osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę zarówno w dziedzinie ubezpieczeń, jak i zmian dotyczących w najnowszych ofertach. Agent musi orientować się w najnowszych trendach ubezpieczeniowych, jak również potrafi odpowiednio zmodyfikować umowę, by dopasować ją do potrzeb klienta. Pracujemy w różnych wymiarach pracy, różnimy się od siebie stanem zdrowia a także tym, jak spędzamy wolny czas. Warto zastanowić się co konkretnie potrzebujemy, co najbardziej zagraża nam w codziennym życiu, ale tez pomyśleć o tym, co spotkać może nas zupełnie niespodziewanie – przecież wypadek samochodowy może spotkać nas nawet jeśli nie posiadamy prawa jazdy ani samochodu. Jeśli dobrze opiszemy swoją sytuację agentowi ubezpieczeniowemu, z pewnością dobierze dla nas ofertę, z której skorzystamy najbardziej.

 

Lepiej zapobiegać

 

Wielu z nas z pewnością słyszało o wypadkach w swoim otoczeniu: spotykają naszych kolegów z pracy, krewnych, czasem najbliższych. Wszystkie te sytuacje bardzo się od siebie różnią. Nie ma dwóch jednakowych wypadków samochodowych, podobnie jak w jednym wypadku samochodowym pasażerowie odnoszą zupełnie różne obrażenia. Nikt z nas nie przewidzi jaki rodzaj leczenia będzie nam potrzebny. Nasza sytuacja finansowa może różnie w życiu się ułożyć, ale dzięki ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków, będziemy dobrze przygotowani. Dobrze jest dokładnie sprawdzić, nawet przy użyciu internetu dostępne oferty oraz ich zakres. Należy dokładnie przeczytać w jakich sytuacjach zostają wypłacone świadczenia a których wypadków one mogą nie obejmować. Im szersza ochrona – tym lepiej. Naprawdę dobrze jest wybiegać w przyszłość – to również ochrona dla naszych najbliższych. Nasze zdrowie jest dla nich równie cenne, jak dla nas.

    KALKULUJ SKŁADKĘ NNW

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl