Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Dobra polisa na życie dla rodziny

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Wiele ubezpieczeń na życie zabezpiecza życie i zdrowie wyłącznie osoby ubezpieczonej lub jej współmałżonka. Co powinna obejmować polisa na życie, aby być dobra dla całej rodziny?

 

 

dobra polisa na życie

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 

 

Decydując się na polisę na życie w momencie, gdy posiadamy już rodzinę albo właśnie planujemy jej powiększenie, warto wybrać taki produkt, który może zapewnić ochronę życia i zdrowia nie tylko nam. Powinien on także objąć taką sama ochroną pozostałych członkom naszej rodziny, a zarazem być na tyle elastyczny, by umożliwić nam poszerzanie zakresu ochrony, zmianę sumy ubezpieczenia lub wzbogacenie polisy o dodatkowe funkcje i cele w czasie trwania umowy - wszystko w zależności od naszych potrzb.

 


Takiej funkcji nie spełnia niestety ubezpieczenie grupowe - zazwyczaj umożliwia ono objęcie ochrona ubezpieczeniową pracownika i ewentualnie jego współmałżonka. W przypadku reszty rodziny zapewnia świadczenia w razie narodzin dziecka lub odszkodowanie na wypadek śmierci dziecka lub innych bliższych czy dalszych członków rodziny, np. rodziców czy teściów. W przypadku poważnego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku dziecka pozostajemy jednak zdani na siebie, ewentualnie otrzymujemy minimalne świadczenia.

 


Zdrowie rodziny to podstawa

 

A przecież poważna choroba dziecka, jak np. nowotwór, wymaga ogromnych środków finansowych. Rak u dzieci rak ma zazwyczaj postać złośliwą i rozwija się niezwykle szybko, natychmiastowa reakcja odgrywa więc bardzo dużą rolę. Nie ma czasu na stanie w kolejkach lub zbiórki środków przez fundacje wspomagajace walkę dzieci z chorobą, a nowoczesne terapie celowane kosztują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych! Dobra polisa na życie, uwzględniająca ryzyko poważnego zachorowania dziecka i obejmująca zupełnie inny zestaw chorób niż u dorosłych to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie. Podobnie jest w przypadku nieszczęśliwych wypadków, gdyż polisa szkolna nie zapewni w razie poważnej kontuzji środków na skuteczną rehabilitację dziecka.

 

Nowoczesne indywidualne polisy na życie są na tyle rozbudowane, że umożliwiają ubezpieczenie się całej rodziny na wypadek wielu ryzyk: poważnego zachorowania (często z dodatkową, osobną polisą na wypadek zachorowania na raka), pobytu w szpitalu i operacji. Dodatkowo niektóre rodziny zawierają ubezpieczenia zdrowotne, umożliwiające objęcie rodziny opieką madyczną. W niektórych polisach możliwe jest dostosowywanie zakresu ochrony do każdego członka rodziny z osobna, a w przypadku chwilowych problemów finansowych czasowe zawężenie ochrony albo zawieszenie składki ubezpieczeniowej.

 

Rodzina to też inwestycja

 

W przypadku dzieci dodatkowym elementem polisy, który bywa uwzględniany w rozbudowanych ubezpieczeniach na życie, jest polisa posagowa. Nie trzeba uruchamiać jej od razu, ale ważne, by taki produkt można było wykorzystać np. w momencie przyjścia na świat dziecka albo gdy osiągnęliśmy już wstępną stabilizację i możemy sobie pozwolić na inwestowanie w nasze dzieci. Wbrew pozorom mogą to być niewielkie środki - wystarczy 100 zł miesięcznie pod warunkiem, że dostatecznie wcześnie taką polisę wykupimy. Dzięki temu możemy być pewni, że po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności otrzyma ono fundusze na dobry start w dorosłość, a w razie naszej śmierci - odszkodowanie umożliwiające stabilizację finansową.

 

Osobną formą dbałości o przyszłość rodziny jest inwestowanie oszczędności w polisę inwestycyjną. Nie musi to być osobna polisa - funkcjonujące obecnie na rynku hybrydy ubezpieczeniowe to dobre połączenia polis ochronnych z inwestycyjnymi. Właśnie takie polisy w największym stopniu pozwolą nam zadbać o rodzinę pod niemal każdym względem dzięki bogatej ofercie umów dodatkowych dających rodzinie ochronę i elastycznym programom inwestycyjnym.

 

    Porównaj polisy na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl