Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego w Reiffeisen - czy warto?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Kupno ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, czego często oczekuje od klienta bank, nie powinno być podejmowane zbyt pochopnie. Banki bardzo często posiadają gotową propozycję polisy dla kredytobiorcy, jednak zanim wybierze się takie ubezpieczenie warto wiedzieć o dostępnych alternatywach.

Banki często wymagają od kredytobiorców zakupu różnego rodzaju ubezpieczeń, w tym polisy mieszkaniowej i polisy na życie. Jest to pewnego rodzaju forma zabezpieczenia się na wypadek śmierci kredytobiorcy czy zniszczenia nieruchomości, co wpłynie uniemożliwi spłatę kredytu w oczekiwanym czasie.

 

Polisa na życie – co to takiego?

 

Dzisiejsza polisa na życie to produkt wielofunkcyjny. Może gromadzić oszczędności, chronić na wypadek zgonu, jak również zapewniać ochronę zdrowotną, wypadkową czy urazową. Ubezpieczenie może obecnie zagwarantować innego rodzaju pomoc – transport medyczny, konsultacje u specjalistów czy dofinansowanie do leków nierefundowanych. Możliwości jest naprawdę wiele. Właśnie dlatego warto się orientować w tej dziedzinie, by podjęta decyzja o zakupie polisy w banku nie była zbyt pochopna.

 

Indywidualne ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Gdy nastąpi zgon ubezpieczonego, firma wypłaca określoną w umowie sumę ubezpieczenia najbliższym osobom – uposażonym.

 

Jednak ubezpieczenie może mieć również szerszy zakres działania. Może np. chronić na wypadek raka, ciężkich chorób, urazów ciała czy wypadków komunikacyjnych.

 

Ubezpieczenie na życie posiada określoną sumę ubezpieczenia (tę kwotę wybiera samodzielnie klient, ustala ją na podstawie własnych oczekiwań lub potrzeb) która może wynosić zarówno 20 000 zł, jak i 500 000 zł czy nawet 1 000 000 zł. Samodzielnie można również dobierać umowy dodatkowe, zapewniające dodatkową ochronę. Również, jeśli komuś bardzo zależy, można dobrać częstotliwość płatności za ubezpieczenie według własnych potrzeb i np. opłacać składkę raz w roku zamiast co miesiąc.

 

Dzisiejsze ubezpieczenia często zaczynają się już od kwoty 30 zł miesięcznie w wariancie podstawowym. Jest to cena, która śmiało pozwala na wybranie dodatkowej ochrony w dowolnie wybranym przez siebie zakresie, by móc zwiększyć szanse na otrzymania dodatkowych świadczeń.

 

Redakcja poleca: Polisa na życie - co to jest i ile kosztuje?

 

Co oferuje bank w pakiecie kredyt i ubezpieczenie?

 

Jeśli ktoś decyduje się na zakup ubezpieczenia w banku, to warto wiedzieć co dokładnie przysługuje w podobnej cenie.

 

Kredyt w Reiffeisen banku posiada możliwość zakupu ubezpieczenia na życie. Bank oferuje trzy warianty cenowe: srebrny, złoty i platynowy o wysokości składek kolejno: 65, 130 i 170 zł. Bank w każdym z tych wariantów gwarantuje 24-godzinną telefoniczną informację medyczną, konsultacje specjalistyczne dla osób dorosłych, badania diagnostyczne czy pielęgniarskie zabiegi ambulatoryjne. Wariant złoty i platynowy posiadają kolejno szersze możliwości. Oferta jest w rozsądnej cenie, przy czym gwarantuje bardzo szeroki zakres działań.

 

Dla tych osób, które interesuje kredyt, oferta Reiffeisen może być korzystna.

 

Jakie są minusy polisy na życia w banku?

 

Na rynku ubezpieczeniowym jest obecnie wiele ofert o niższej cenie niż podstawowa oferta Reiffeisen. W związku z tym, można dobrać dowolny wariant ochronny według własnych preferencji. Co również ważne – zakup polisy w banku powoduje, że klient nie ma realnego rozeznania w dostępnych możliwościach rynku. Może zatem okazać się, że dostępne są oferty nie tylko tańsze, ale również gwarantujące szerszą ochronę niż bank.

 

Przy wyborze polisy na życie warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Te, które oferuje firma Reiffeisen, mogą być dla konkretnego klienta za wysokie lub za niskie – wówczas zakup ubezpieczenia na życie w innej firmie jest właściwie koniecznością. Tutaj klient nie powinien kierować się proponowanymi rozwiązaniami tylko własnymi potrzebami. Jeśli uzna się, że zadowalającą kwotą ubezpieczenia będzie 50 000 zł to warto tej właśnie kwoty się trzymać, by nie przepłacać. Podobnie, jak oczekuje się wyższym sum ubezpieczenia – ważne, by wybierać je pod własne możliwości.

 

Redakcja poleca: Onkopolisa w Santander - co gwarantuje ubezpieczenie?

Porównywanie ofert jest ważne

 

Zakupione ubezpieczenie będzie gwarancją zadowolenia, jeśli poświęci się chwilę uwagi na wybór dobrej oferty. W tym wypadku warto porównać ze sobą kilka ofert lub skorzystać z pomocy gotowej porównywarki, co dodatkowo pozwoli zaoszczędzić czas ubezpieczonego.

Proponowane ubezpieczenie na życie w Reiffeisen może okazać się niewystarczające lub wprost przeciwnie – będzie odpowiadało wszystkich potrzebom. Jednak zarówno w pierwszym przypadku, jak i drugim warto poświęcić chwilę, by zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Dzięki temu zyskuje się poczucie dobrze zainwestowanych środków, jak i gwarancję bezpieczeństwa i solidnej ochrony.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl