Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ubezpieczenie indywidualne - gdzie najlepiej je nabyć?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenie na życie jest takim produktem, który wymaga indywidualnej oceny ryzyka. Każdy z nas jest inny, ma inne oczekiwania wobec polisy, inną sytuację życiową i materialną, inny wiek, stan zdrowia, zawód i pasje. Gdzie i od kogo możemy kupić taką indywidualną polisę?

 

ubezpieczenie indywidualne gdzie najlepiej

 

 

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 

Odpowiedź na to pytanie jest na szczęście prosta - nie musimy przemierzać kilometrów w poszukiwaniu biura ubezpieczeń, w którym przy odrobinie szczęścia znajdziemy kogoś, kto będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom o profesjonalnym doradcy ubezpieczeniowym. Dziś wiele czasu i pieniędzy, jakie wydalibyśmy, chcąc nie chcąc, na tego typu poszukiwania, zaoszczędzimy dzięki Sieci. Internet umożliwia zarówno przeglad ofert poszczególnych ubezpieczycieli, jak i ich porównanie, sprawdzenie pozycji danej polisy w rankingu ubezpieczeń na życie, wstępne oszacowanie składki oraz nawiązanie kontaktu z lokalnym agentem ubezpieczeniowym. Jest to możliwe dzięki narzędziom informatycznym, które na potrzeby sprzedaży ubezpieczeń wypracowali zarówno ubezpieczyciele, jak i agencje pośredniczące w sprzedaży ubezpieczeń.

 

Polisa podana na tacy

 

Kiedyś trzeba było chodzić od banku do banku, by znaleźć najlepszy kredyt. Dziś możemy się zwrócić do doradcy kredytowego, który dokona za nas porównania ofert, wyliczy ratę i podsunie nam do wyboru od trzech do pięciu najlepszych ofert. Podobnie jest z polisami - kiedyś musieliśmy sprawdzać w kilku biurach wysokość składki, więc robili to tylko najwytrwalsi. Dziś wpisujemy w porównywarkę internetową nasze dane (imię i nazwisko, adres, wiek, zawód, hobby, stan zdrowia, fakt posiadania dzieci, mieszkania, itp.) , a także wybrany typ polisy i wysokość sumy ubezpieczenia, a po kilku godzinach otrzymujemy drogą mailową maksymalnie pięć polis najlepiej dostosowanych do naszych oczekiwań.

 

Również agent, z którym nawiążemy kontakt za pośrednictwem porównywarki, przjedzie na spotkanie na wskazane przez nas miejsce - do domu, miejsca pracy itp. Ponieważ drogą mailową dostaliśmy wybrane dla nas polisy, mamy czas, by zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpeczenia i przeczytać gruntownie umowę ubezpieczenia pod kątem wszelkich wyłączeń, okresów karencji, kar za zerwanie umowy przed terminem itp. Dawniej by miec czas na wnikliwą lekturę, musielibysmy złożyć w biurze ubezpieczyciela dwie wizyty - raz, by wziąć do zapoznania się w domu dokument umowy, a raz, by go podpisać.

 

Postawmy na lokalność

 

Najlepszym sposobem znalezienia biura, gdzie warto się ubezpieczć, jest postawienie na takich pośredników w sprzedaży ubezpieczeń, którzy mają dobrze rozwiniętą sieć lokalnych doradców ubezpieczeniowych. Tego typu lokalne biura czy portale internetowe oferujące porównywarki ubezpieczeń  rankingi polis na życie umożliwiają mieszkańcom pełny dostęp do fachowego doradztwa, a dzięki Internetowi oszczędzają też czas i pieniądze.

 

Wszukując takie lokalne agencje, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę: Ubezpieczenie indywidualne gdzie najlepiej i podać nazwę swojej miejscowości lub większego miasta położongo w pobliżu. Zwracajmy uwagę, czy współpracują one z dostatecznie dużą liczbą towarzystw ubezpieczeniowych - zasięg współpracy najlepiej świadczy bowiem o profesjonalizmie i wiarygodności danej agencji. Po prostu - z dobrą agencją chce współpracować każdy. Z drugiej strony duża liczba partnerów sprawia, że dana agencja ubezpieczeniowa nie może sobie pozwolić na faworyzowanie jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdyż wtedy mogliby się obrazić pozostali partnerzy.

 

Obiektywizm to gwarancja sukcesu.

 

Agencja ubezpieczeniowa musi więc dbać o zachowanie obiektywizmu i dobrego przygotowania merytorycznego zarówno pracowników działu CallCenter, z którymi kontaktuje się klient, jak i doradców wybierających dla klienta polisę na życie na podstawie danych wysłanych przez niego za pośrednictwem wyszukiwarki, jak i samych agentów ubezpieczeniowych, którzy przyjeżdżają na spotkanie z klientem. Tu nie ma miejsca na marketingową ściemę i pójście na ilość - dobrym handlowcom znana jest maksyma, że zadowolony klient powie o danej firmie trzem znajomym, a niezadowolony aż dziesięciu. Maksyma ta w przypadku prowincji ma jeszcze większą moc - tu nadal największa siłę przebicia ma marketing szeptany, a fakt, że daną firmę polecił dobry kumpel z pracy, ma większe znaczenie, niż gdyby zrobił to wybitny specjalista światowej klasy. Agencja ubezpieczeniowa, która zdobyła uznanie mieszkańców dzięki wiedzy merytorycznej i profesjonalnemu podejściu do klienta może więc liczyć na uznanie i - polecanie. Ale taką pozycję buduje się latami.

 

    Porównaj ubezpieczenia na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl