Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Nie kupuj indywidualnego ubezpieczenia na życie przez Internet

Ocena: 1.64 - liczba głosów 14

Dziękujemy za oddanie głosu

W odróżnieniu od polis turystycznych, które można stosunkowo prosto wybrać i kupić online, odradzamy kupowania ubezpieczenia na życie przez Internet, mimo że są serwisy, które to umożliwiają. Polisy można w Internecie znaleźć, przeanalizować i porównać, jednak ostatecznego wyboru i zakupu najlepiej dokonać poprzez agenta ubezpieczeniowego.

 

ubezpieczenia na życie przez internet

   

Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 

Klienta mogą zmylić hasła marketingowe na stronach internetowych typu: „Kup ubezpieczenie na życie przez Internet”. Procedura dostosowania polisy na życie do indywidualnych wymogów ubezpieczającego się i wyliczenia składki ubezpieczeniowej w zależności od typu polisy, sumy ubezpieczenia, wieku, stanu zdrowia, uprawianego hobby, umów dodatkowych i ich wariantów jest jednak na tyle skomplikowana, że procedurę transakcji najlepiej dokonać przy pomocy specjalisty z zakresu ubezpieczeń – agenta ubezpieczeniowego, który poza funkcją handlową pełni przede wszystkim funkcję doradczą i odpowiada pod względem merytorycznym za personalizację polisy.

 

Z polisą grupową jest łatwiej

 

Inaczej wygląda sprawa w przypadku polis grupowych – kadrowa czy pracownik działu HR jest w stanie – po odbyciu specjalnego szkolenia – zebrać dane pracowników, wypełnić formularz umowy, podając ich dane osobowe i przesłać online polisę do ubezpieczyciela. Jest to o tyle prostsze, że polisy grupowe mają dwa lub trzy warianty z gotowym zakresem ochrony ubezpieczeniowej i sumą ubezpieczenia, a wszyscy pracownicy decydujący się na dany wariant ubezpieczenia płacą bez względu na wiek tą sama składkę. Umowa jest drukowana, pracownik ja podpisuje, a kadrowa lub HR-owiec wysyła gotowe formularze bezpośrednio do ubezpieczyciela.

 

Tak naprawdę agent ubezpieczeniowy i tak odwiedza prędzej dany zakład pracy i w zależności od liczby pracowników przedstawia ofertę, negocjuje zakres umowy i ostateczna wysokość składki w zależności od tego, ile osób wstępnie zadeklaruje chęć podpisania polisy. Procedura nie trwa więc kilku chwil.

 

Internet pomoże Ci znaleźć i porównać polisę

 

W przypadku polisy indywidualnej powinniśmy wprost żądać spotkania z agentem ubezpieczeniowym, bo jego udział w procedurze zakupu polisy daje nam gwarancję prawidłowego i optymalnego wyboru danego produktu. Nie znaczy to jednak, że w wyborze tym Internet nie może nam pomóc. Decydując się na zakup polisy, warto przejrzeć rankingi ubezpieczeniowe, by zyskać wiedzę na temat aktualnej oferty rynku ubezpieczeń, typów poszczególnych polis, ich zakresu i popularności wśród innych klientów.

 

Opisy polis są przejrzyste, na stronach multiagencji ubezpieczeniowych wypunktowane są ich wady i zalety, zawsze możemy też przejrzeć ogólne warunki ubezpieczenia, nie wychodząc z domu. Porównywarki internetowe dają nam możliwość wyszukania kilku polis określonego typu, które w największym stopniu odpowiadają naszym preferencjom, a wysokość składki w stosunku do wybranej przez nas sumy ubezpieczenia, zakresu umowy, naszego wieku, zawodu, uprawianego hobby i stany zdrowia jest najbardziej atrakcyjna cenowo.

 

Dzięki porównywarce nie musimy tracić czasu na przeglądanie stron ubezpieczycieli i wyłuskiwanie odpowiadających nam polis – wszystko mamy w jednym miejscu, a oferty wyszukują dla nas specjaliści z zakresu ubezpieczeń. Oni również kontaktują nas z najlepszymi agentami ubezpieczeniowymi działającymi w naszym pobliżu, którzy obsługują wybranych przez nas ubezpieczycieli, doskonale znają ich produkty i najlepiej doradzą nam, co jest dla nas korzystne. Dzięki temu nie będziemy skazani na agenta z przypadku, ale zyskamy pomoc doradcy ubezpieczeniowego, który dzięki temu, że obsługuje kilku ubezpieczycieli, nie będzie nam na siłę wciskał jednego produktu.

 

Internet to też inni klienci

 

Internet ma też tę zaletę, że umożliwia nam kontakt z innymi ludźmi i poznanie ich opinii zarówno na temat ubezpieczyciela, jak i samego produktu. Fora internetowe są pełne takich opinii, a każdy dobry ranking ubezpieczeniowy umożliwia ich komentowanie i uzasadnianie swojej oceny danego ubezpieczyciela czy danej polisy.

 

Nie znaczy to oczywiście, że mamy przyjmować te opinie bezkrytycznie. Zawsze powinniśmy odsiewać te wpisy, które są przejawem hejtu czy kryptoreklamą, a skupić się na tych najbardziej merytorycznych. Jednak te narzędzia internetowe oraz obecne w sieci poradniki czy artykuły sprawiają, że łatwiej jest nam zasięgnąć opinii i użytkowników, i specjalistów z zakresu ubezpieczeń.

 

Jak widać, Internet jest pomocny w zakupie polisy, ale nie jako narzędzie do jej kupowania, lecz wyszukania, porównania i skontaktowania nas z trzema grupami – agentem ubezpieczeniowym, innymi klientami i specjalistami z branży ubezpieczeń. To wystarczające atuty, by śmiało używać sieci jako pośrednika w zakupie indywidualnej polisy na życie.

 

    Porównaj polisy na życie!

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl