Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Najtańsza polisa na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zanim wykupimy polisę na życie powinniśmy porównać oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć ubezpieczenie na miarę naszych potrzeb i możliwości. Pamiętajmy, że wybór polisy na życie jest decyzją, której skutki finansowe ponosić będziemy przez wiele lat. Cena nie powinna być jednak głównym uzasadnieniem naszego wyboru.

 najtańsza polisa na życie

 

    Znajdź najtańsze ubezpieczenie na życie

 

Zakup polisy na życie powinien być dokładnie przemyślany. Zdecydowanie nie jest to decyzja, którą można podjąć pod wpływem chwili, na przykład po jednym, udanym spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym. Poszukiwania odpowiedniej dla nas polisy najlepiej jest rozpocząć od dokładnej analizy ofert kilku ubezpieczycieli. Dzięki temu poznamy możliwości jakie dają konkretne rodzaje ubezpieczeń, co ułatwi nam wybór odpowiadającej nam opcji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów polis: terminowe, na całe życie, na życie i dożycie, na dożycie, posagowe, czy też inwestycyjne. Każda z nich gwarantuje nam inny rodzaj zabezpieczenia. Jeśli najważniejsze jest dla nas zabezpieczenie rodziny najlepszą opcją będzie polisa zapewniającą wypłatę świadczeń po naszej śmierci. O przyszłość dziecka zadbamy również wykupując dla niego polisę posagową. Osoby, które chcą zapewnić sobie dodatkowe środki finansowe na jesień życia powinny zapoznać się z opcją ubezpieczeń na dożycie lub życie i dożycie. Dla tych, którzy chcą zadbać o ochronę i jednocześnie pomnażać swój kapitał świetnym wyborem będzie polisa inwestycyjna.

 

Co wpływa na cenę polisy?

 

Towarzystwo ubezpieczeniowe ustala kwotę składek indywidualnie dla każdego klienta. Może ona wzrosnąć ze względu na nasz podeszły wiek lub poważne problemy zdrowotne. Ubezpieczyciel może nawet skierować nas na badania lekarskie i poprosić o wgląd do dokumentacji medycznej. Ponadto na cenę polisy mają wpływ następujące czynniki:

 

  • wiek i płeć ubezpieczanego;
  •  aktualny stan zdrowia, nałogi;
  • ryzykowne hobby;
  • wykonywany zawód i ewentualne ryzyko z nim związane;
  • suma ubezpieczenia.

 

Sumę i okres ubezpieczenia możemy dostosować do naszych aktualnych potrzeb. Jeśli posiadamy większe oszczędności, a nasze dzieci zbliżają się do pełnoletności, możemy zainwestować w ochronę mniej niż na przykład młode rodziny, spłacające kredyt. Co jakiś czas możemy również zmniejszać sumę ubezpieczenia, co wpłynie również na zmniejszenie naszych składek.

 

Czy warto oszczędzać na polisie?

 

Najtańsza polisa na życie zaproponowana zostanie osobom bardzo młodym, bez nałogów, wykonującym bezpieczny zawód i stroniącym od sportów wysokiego ryzyka. Niewielu z nas spełnia te wymogi, dlatego przy zakupie ubezpieczenia powinniśmy liczyć się z pewnymi kosztami.

Jednak cena nie powinna mieć dominującego wpływu na naszą decyzję, bo może okazać się, że tańsza polisa nie będzie odpowiednim zabezpieczeniem dla naszej rodziny. Warto również pomyśleć o zabezpieczeniu na wypadek poważnej choroby lub inwalidztwa.


Nie zapomnij o OWU!

 

Przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym powinniśmy koniecznie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Dokument ten zawiera informacje o wszelkich wymogach i wyłączeniach, które w przyszłości mogą mieć wpływ na wypłatę świadczeń. Poza tym w OWU pojawiają się dane dotyczące:

 

  • terminu, od którego jesteśmy objęci ochroną ubezpieczenia;
  • terminu, w którym możemy odstąpić od umowy;
  • zakresu naszego ubezpieczenia.

 

Zapoznając się z OWU szczególną uwagę należy poświęcić części poświęconej wyłączeniom odpowiedzialności. Wiele firm ubezpieczeniowych nie wypłaci odszkodowania, gdy do śmierci ubezpieczonego doszło w przypadku wojny, zamachu terrorystycznego, czy na przykład wypadku pod wpływem alkoholu.

 

Redakcja portalu ubezpieczeniezycia.pl

 

    Porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl