Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Koszty leczenia w USA opłacisz z polisy turystycznej

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych może być naprawdę nie lada doświadczeniem i bardzo ciekawym przeżyciem. Warto się jednak odpowiednio do tego przygotować, ponieważ pobyt w Stanach wiąże się z dostosowaniem się do panujących tam warunków i przepisów, a te znacznie różnią się od obowiązujących w Polsce.

USA

 

Zapoznanie się ze specyfiką kraju pozwoli też podjąć odpowiednie kroki w celu przygotowania się do wyjazdu czy też w celu zapewniania sobie bezpieczeństwa za granicą. Jedną z takich ważnych do zabezpieczenia sfer, jest ewentualne źródło finansowania leczenia, gdyby takie leczenie trzeba było w Ameryce rozpocząć.

 

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych

 

System zdrowotny w Stanach Zjednoczonych jest zupełnie inaczej zorganizowany niż w naszym kraju. Dlatego też każdy, kto jest przyzwyczajony do niejako opiekuńczego państwa, tam może się bardzo zdziwić i bardzo zaskoczyć. Państwowa opieka zdrowotna jako taka praktycznie nie istnieje.  Jest ona realizowana na bardzo podstawowym poziomie, a co za tym idzie, wiele nie można oczekiwać od państwa.

 

Mieszkańcy Ameryki Północnej są więc zobowiązani do samodzielnego zapewnienia sobie opieki medycznej. Robią to poprzez odkładanie pieniędzy i gromadzenie oszczędności lub też przez wykupywanie polis ubezpieczeniowych, które w razie zdarzenia przejmują odpowiedzialność finansową i z odszkodowania opłacane są wszelkie procedury medyczne. Zależnie od zakresu przedmiotowego i finansowego polisy, szpitale i przychodnie udzielają odpowiednich świadczeń na odpowiednim poziomie. Dzięki temu, każdy decyduje o standardach w jakich ma być obsłużony przez służby medyczne.

 

Skoro więc kraj nie zapewnia szerokiej ochrony zdrowotnej swoim obywatelom, nie będzie też tego robił przyjezdnym czy turystom. Jak sobie z taką sytuacją poradzić? Otóż, jedynym rozwiązaniem jest zadziałanie dokładnie tak samo, jak działają mieszkańcy – trzeba mieć polisę ubezpieczeniową.

 

Jaka polisa turystyczna do USA?

 

Oczywiście, nie trzeba kupować sobie polisy obowiązującej w Stanach Zjednoczonych. Może to być polisa turystyczna kupiona w Polsce, ważne jednak by zakres ochrony był stosunkowo szeroki, a sumy ubezpieczenia wysokie. Świadczenia medyczne w Stanach są bardzo drogie, dlatego też trzeba się ubezpieczyć na wysokie kwoty, by mieć pewność, że w razie zdarzenia, te pieniądze wystarczą na zapewnienie ochrony. Nierzadko bowiem, koszt leczenia sięga nawet kilkuset tysięcy złotych. To równowartość bardzo dużego domu w Polsce. Polisa turystyczna powinna więc być w stanie sprostać nawet tak wysokim kosztom.

 

Warto więc przejrzeć różne ubezpieczenia turystyczne na https://wakacyjnapolisa.pl. Tam na pewno znajdą się takie, które w razie zdarzenia pozwolą pokryć koszty leczenia w USA z odszkodowania. Oczywiście, można też zdecydować się na niższe sumy ubezpieczenia, trzeba mieć jednak świadomość, że w takiej sytuacji ewentualną różnicę trzeba będzie dopłacać z własnej kieszeni.

 

Jeżeli jednak szukane będzie ubezpieczenie do USA, np.: https://wakacyjnapolisa.pl/kraje/podroz-do-usa/, to pojawią się takie propozycje, które są już dostosowane do kierunku podróży i pozwolą zapewnić bezpieczeństwo wyjeżdżającym.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl