Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Jakie ubezpieczenie na życie dla osoby prowadzącej własną firmę?

Ocena: 3.50 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają specyficzne wymagania, gdyż często nie zarabiają regularnie. Zdarzają się miesiące tłuste i okresy kompletnej posuchy. W ofercie ubezpieczycieli jest jednak kilka polis na życie, które mogą sprostać ich wymaganiom.

 

ubezpieczenie dla firmy

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 

Praca we własnej firmie to praca niestandardowa. Nie musimy stawić się na daną godzinę i przepracować 8 godzin, ale nasze zyski zależą od samodyscypliny, pracowitości i umiejętności autopromocji oraz zdobywania kontaktów. Osoby pracujące jako freelanserzy lub prowadzące własną firmę wiedzą doskonale, że zdobyte dochody muszą wydawać umiejętnie, tak by zostawić środki na czarną godzinę, dni i miesiące, gdy nie będą miały żadnych zleceń. Urlop przy takiej pracy wymaga rozsądnego planowania, podobnie jest z opłacaniem stałych wydatków. Jak w takim wypadku pozwolić sobie na wykupienie polisy na życie, w przypadku której podstawową zasadą jest regularne opłacanie składek?

 

Polisy dla wolnych strzelców

 

Na szczęście wielu ubezpieczycieli zdaje sobie sprawę, że w Polsce 17,1% osób są sami dla siebie pracodawcą. Większość, bo aż 55% z tej grupy wymaga średnich kwalifikacji, a aż 40% uprawia zawody związane z rolnictwem, leśnictwem i rybołówstwem. Dlatego w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych jest kilka produktów, które są stworzone właśnie dla takich wolnych strzelców.

 

Pod względem nieregularności dochodów większość ubezpieczycieli dostosowuje częstotliwość opłacania składki ubezpieczeniowej do potrzeb klienta. Składki można opłacać nie tylko co miesiąc, ale również co kwartał, co pół roku lub raz na rok. Osoba prowadząca działalność gospodarczą może więc wybrać najlepszy dla siebie wariant, a potem rezerwować środki na spłatę polisy.

 

Polisa Acti Gwarant TU Macif o tyle wyróżnia się na tle innych polis na życie, że umożliwia wybór nieregularnego, dowolnego systemu składek – w ciągu roku musimy opłacić składki, lecz możemy robić to w dowolnym czasie – wtedy, gdy mamy na to środki. W przypadku wpłat regularnych TU Macif dopuszcza czasowe lub całkowite zawieszenie ich wpłat. W takiej sytuacji Ubezpieczony nie ponosi żadnych kosztów. Polisa ma charakter ochronno-inwestycyjny, ale TU Macif ustala dla każdego roku gwarantowaną, minimalną stopę procentową, co minimalizuje jakiekolwiek ryzyko inwestycyjne. Suma ubezpieczenia jest waloryzowana co roku, przeznacza się na to co najmniej 90% przychodu finansowego netto uzyskanego w danym roku obrotowym z portfela finansowego.

 

Specjalne polisy dla rolników

 

Wśród ubezpieczycieli pod tym względem wyróżnia się Concordia, oferująca ubezpieczenia dla osób związanych z rolnictwem, które wśród ryzyk ubezpieczeniowych przewidują nieszczęśliwe wypadki wynikające z pracy na roli lub ciężkiej pracy fizycznej. W kilku produktach tego ubezpieczyciela uwzględniane są zdarzenia wynikające ze specyfiki zawodu rolnika, jednak na uwagę zasługuje polisa Życie Plus 100 000, która charakteryzuje się dwiema cechami ważnymi dla tego zawodu: przystępną składką oraz wysokimi sumami ubezpieczenia. Jednym z ryzyk objętych ubezpieczeniem jest śmierć ubezpieczonego na terenie zakładu pracy, przy czym za zakład pracy uznawane jest również gospodarstwo rolne.

 

Kolejnym objętym ochroną ryzykiem jest wypadek w ruchu komunikacyjnym, przy czym Ubezpieczonym może być zarówno kierowca pojazdu, jak i pasażer czy pieszy. Polisa stanowi idealne dopełnienie ubezpieczeń grupowych oraz indywidualnych. Może być również zawierana samodzielnie przez osoby w wieku 16-60 lat. Wysokość składki jest niezależna od wieku, nie ma okresów karencji ani konieczności przejścia badań lekarskich, a suma ubezpieczenia może sięgać 100 000.

 

O tej polisie mogą śmiało pomyśleć zawodowi kierowcy, jak również osoby zatrudnione na podstawie różnych stosunków prawnych, kadra menedżerska oraz prowadzący działalność gospodarczą. Dla rolników TU Concordia oferuje atrakcyjne zniżki przy zakupie ubezpieczeń OC i AC.

 

Concordia to oczywiście nie jedyny ubezpieczyciel oferujący ubezpieczenia dla rolników. Pod względem ubezpieczeń nieobowiązkowych różnego typu przoduje nasz rodzimy ubezpieczyciel – PZU. W jego bogatej ofercie w pakiecie Gospodarstwo rolne znajduje się również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla rolników.

 

Sposób na ochronę i dodatkową emeryturę

 

Niepomyślną dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest informacja, że wydatków na polisę nie mogą oni uznać za koszt, a więc wydatki ponoszone w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ponieważ osoby pracujące na samozatrudnieniu z reguły nie mogą liczyć na wysoką emeryturę, gdyż ich emerytalne składki ZUS-owskie są niewielkie, wiele osób, które mają ustabilizowaną sytuację finansową i przewidywalne, pokaźne dochody z tytułu działalności, często decyduje się na polisy ochronno-inwestycyjne, które z jednej strony zabezpieczają byt rodziny na wypadek ich śmierci lub zapewniają wsparcie w razie wypadku czy choroby, a z drugiej umożliwiają inwestowanie i oszczędzanie środków na dodatkową emeryturę.

 

Tu wybór wśród polis jest ogromny, a my polecamy nasz ranking ubezpieczeń na życie i porównywarkę internetową, które pomogą w wyborze najlepszego dla indywidualnych potrzeb ubezpieczenia na życie.

 

    Sprawdź porównywarkę polis na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl