Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Jak mądrze wybrać tanie ubezpieczenie?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Istnieje grupa klientów, dla których bez względu na podawane argumenty najważniejsza jest jak najniższa cena - to poławiacze okazji i promocji, dla których myśl, że mogli kupić coś taniej, staje się nie do zniesienia. Nie ulegajmy jednak skrajnościom i mądrze wybierzmy ubezpieczenie, które przy stosunkowo niskiej kwocie składki będzie oferowało to wszystko, na czym szczególnie nam zależy.

 tanie ubezpieczenie na życie

    Znajdź najlepsze ubezpieczenie na życie

 

Na początek wyjaśnijmy sobie prostą kwestię - zasada "nie ma nic za darmo" obowiązuje również w ubezpieczeniach, które jak każda usługa oferują nam coś za coś. Nie miejmy złudzeń, że znajdziemy ubezpieczenie, które za niewielką kwotę da nam maksymalny zakres ochrony i zabezpieczy byt naszej rodziny na duże kwoty. Towarzystwa ubezpieczeniowe działają od dziesięcioleci i wypracowały doskonałe procedury oceny zarówno ryzyka ubezpieczeniowego, jak i obliczania wysokości składki m.in. w zależności od zakresu oferowanej ochrony. Nie wierzmy więc w opowieści sąsiada, że za przysłowiową złotówkę ubezpieczył się "od wszystkich chorób", bo jest to po prostu niemożliwe.

 

Co wpływa na wysokość składki?

 

Nie znaczy to jednak, że z bogatej oferty ubezpieczycieli nie możemy wyszukać polis na życie, w przypadku których stosunek zakresu ochrony do wysokości składki będzie najkorzystniejszy. Pamiętajmy również, że ubezpieczeniami rządzą określone zasady. Pewne typy polis z reguły będą tańsze od innych :
polisa grupowa przy takim samy zakresie ochrony ubezpieczeniowej zazwyczaj będzie tańsza od polisy indywidualnej,
polisa terminowa od bezterminowej,
polisa inwestycyjna również łączy się zwykle z większą składką, chyba że zakres ochrony ubezpieczeniowej jest bardzo ograniczony.

Oczywiście, tego typu porównania są trudne, bo na wysokość składki wpływa dużo więcej czynników - przede wszystkim wiek ubezpieczonego, suma, na jaką się ubezpiecza, jego stan zdrowia, zainteresowania i hobby, wykonywany przez niego zawód, a nawet fakt, czy posiada dzieci i mieszkanie. Pewne prawidłowości jednak występują i powinniśmy mieć ich świadomość po to, by potem nie dziwić się że nasza polisa ochronno-inwestycyjna kosztuje nas więcej niż polisa ochronna sąsiada.

 

Jak zabrać się do poszukiwań?

 

Przed rozpoczęciem poszukiwań taniego ubezpieczenia odpowiedzmy sobie więc na pytanie, jaki zakres ochrony nas interesuje:
1.Czy chcemy ubezpieczyć się tylko na wypadek naszej śmierci czy również zależy nam na ochronie naszego zdrowia? Jeśli tak, to w jakim zakresie?
2.Na wypadek jakich innych zdarzeń chcemy się jeszcze zabezpieczyć?
3.Czy zależy nam na ubezpieczeniu swego kredytu hipotecznego?
4.Czy ubezpieczeniem chcemy objąć tylko siebie czy innych członków swojej rodziny? Na jaki czas chcemy wykupić polisę?
5.Czy zamierzamy w ramach polisy gromadzić dodatkowe środki, np. na swoją emeryturę? Odpowiadając na te podstawowe pytania, dokonamy wstępnej selekcji typów polis oraz umów dodatkowych i przy okazji sprecyzujemy swoje oczekiwania.

 

Gdzie szukać pomocy?

 

W poszukiwaniu taniej polisy bardziej niż rankingi ubezpieczeń mogą nam pomóc porównywarki ubezpieczeń połączone z kalkulatorami polis. Pamiętajmy jednak, że wyliczają one wysokość składki tylko na podstawie naszych ogólnych danych i że zawsze powinniśmy analizować zakres polis pod kątem Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, po to by upewnić się, czy rzeczywiście porównywane przez nas produkty oferują taki sam lub podobny zakres ochrony. Nie miejmy jednak oporów przed skorzystaniem z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, najlepiej obsługującego kilku ubezpieczycieli. Przedstawmy mu nasze typy i jasno zakomunikujmy, że zależy nam na tanim ubezpieczeniu i określonym zakresie ochrony - być może zaproponuje on nam zupełnie inną ofertę lub doradzi rezygnację z jakiejś umowy dodatkowej na korzyść innej. Częstym przykładem jest tu rezygnacja z ubezpieczenia na wypadek utraty pracy, które znacznie podwyższa wysokość składki.

W rozmowie z agentem ubezpieczeniowym możemy dokonać kalkulacji kilku produktów i wybrać ten, który oferuje największy zakres ochrony w stosunku do wysokości składki. Nie stawiajmy na najtańszą polisę - kilkadziesiąt złotych miesięczne (bo takie są zwykle różnice między polisami) ani nas nie wzbogaci, ani nie zuboży, a może zapewnić nam znacznie lepszą ochronę.

 

    Skorzystaj z kalkulatora polis na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl