Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ubezpieczenie grupowe PZU

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisy na życie dla większej liczby osób to rozwiązanie stosowane w przypadku średnich i dużych zakładów pracy, ale nawet kilka osób może podlegać pod popularną „grupówkę”. Umowa ubezpieczeń grupowych jest miejscami znacznie bardziej korzystna niż ubezpieczenie indywidualne na życie.

ubezpieczenie grupowe

 

Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają w swojej szerokiej ofercie pakiety dopasowane do poszczególnych osób czy grup społecznych. Nie mogło wśród nich zabraknąć największego ubezpieczyciela w Polsce, czyli Grupy PZU. Zakład proponuje objęcie ochroną kilka rodzajów grupy:

 • licząca minimalnie 8 osób,

 • przekraczająca 30 osób,

 • dla osób posiadających już ubezpieczenie grupowe, które przekroczyły 69. rok życia.

 

    Sprawdź zakres ochrony

 

 

Ubezpieczenie grupowe dla 1 osoby

 

Korzystający z porównywarki ubezpieczeń mają niejako czwartą możliwość pozostającą alternatywą dla oferty PZU. To zakup grupowej polisy na życie, a raczej przystąpienie do gotowego, uproszczonego pakietu – tańszego, lecz z wyważonymi sumą oraz zakresem ubezpieczenia.

Takie rozwiązanie jest korzystne dla osoby, która wymaga od polisy przede wszystkim prostej formuły i zapewnienia podstawowej ochrony. Całość jest precyzowana i finalizowana podczas jednego lub kilku spotkań z agentem ubezpieczeniowym danego Towarzystwa.

Możliwe, że uda się zakupić polisę na bardzo preferencyjnych warunkach, np. z 3-miesięcznym okresem karencji przy ubezpieczeniu od urodzenia dziecka. W indywidualnych ofertach taki okres wynosi zazwyczaj od 9 do 12 miesięcy.

 

 

Ubezpieczenie grupowe – Pełnia Życia

 

To podstawowe ubezpieczenie grupowe dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, ale w momencie podpisywania umowy nie mają więcej niż 69 lat. Minimalna liczba osób w polisie Pełnia Życia wynosi 8. Kolejnym warunkiem jest konieczność zatrudnienia w jednym zakładzie pracy.

Polisa ma charakter terminowy (12 miesięcy), ale PZU umożliwia przedłużenie na następny rok za zgodą pracodawcy i ubezpieczonego. Zaletą tego rozwiązania jest gwarancja bardzo wysokich świadczeń (do 500 tys. zł, a w przypadku rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o ubezpieczenia dodatkowe nawet do 3,5 mln zł).

Ubezpieczeni mają możliwość poszerzenia zakresu ubezpieczenia podstawowego:

 • na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej: nieszczęśliwym wypadkiem, wypadkiem przy pracy, wypadkiem komunikacyjnym,

 • na wypadek kłopotów zdrowotnych ubezpieczonego spowodowanych: złamaniem kości, poważnym uszkodzeniem, trwałym inwalidztwem, ciężką chorobą,

 • na wypadek kłopotów zdrowotnych ubezpieczonego wymagających: leczenia szpitalnego lub leczenia specjalistycznego, doraźnej ochrony medycznej.

Zawarcie ubezpieczenia jest możliwe bez względu na stan zdrowia ubezpieczonego, a poszerzenie jego zakresu dostępne jest bez badań medycznych. Także podwyższenie sumy ubezpieczenia możliwe jest bez badań medycznych.

Produkt umożliwia dopasowanie zakresu ubezpieczenia do potrzeb osób ubezpieczonych i negocjowania warunków ubezpieczenia w zakresie wysokości świadczeń.

 

 

Ubezpieczenie grupowe – P Plus

 

Ubezpieczenie jest skierowane jest do grupy pracowników oraz wszelkich innych grup formalnych typu związki zawodowe czy spółdzielnie. W tym przypadku minimalna liczba pracowników konieczna do zawarcia umowy ubezpieczenia to 30 osób związanych formalnie z zakładem pracy. Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby w wieku 18-69 lat. 

Ubezpieczenie zawierane jest na czas 1 roku z możliwością przedłużeniem na następne 12 miesięcy za zgodą pracodawcy i ubezpieczonego. Polisa P Plus pełni funkcję wyłącznie ochronną.

Ubezpieczeni mają możliwość poszerzenia zakresu ubezpieczenia podstawowego:

 • na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej: nieszczęśliwym wypadkiem, zawałem serca, wypadkiem komunikacyjnym, wypadkiem przy pracy,

 • na wypadek śmierci członków rodziny,

 • na wypadek osierocenia dziecka przez ubezpieczonego,

 • na wypadek utraty zdrowia przez dziecko ubezpieczonego. 

Zawarcie ubezpieczenia jest możliwe bez względu na stan zdrowia ubezpieczonego. Również poszerzenie zakresu ubezpieczenia nie wymaga badań medycznych.
Składka może być opłacana miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, rocznie. Świadczenia wypłacane w ramach polisy wolne są od podatku dochodowego i spadkowego.

 

    Sprawdź korzyści polisy

 

Na wypadek leczenia szpitalnego

 

Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby mające nie więcej niż 69 lat, które są objęte grupowym ubezpieczeniem na życie typ P, grupowym ubezpieczeniem typ P Plus lub grupowym ubezpieczeniem na życie Pełnia Życia.

Ubezpieczenie zabezpiecza rodziny przed kłopotami finansowymi związanymi z pobytem w szpitalu osoby, której dochody w istotny sposób wpływają na budżet domowy i zapewnia dodatkowe pieniądze na potrzeby związane z pobytem w szpitalu i dochodzenie do zdrowia.

 

Ubezpieczeni mają możliwość poszerzenia zakresu ubezpieczenia podstawowego:

 • ubezpieczenie od ryzyka bez konieczności wykonywania badań medycznych,

 • wypłata ubezpieczonemu dodatkowego świadczenia za każdy dzień pobytu ubezpieczonego w szpitalu,

 • 1% sumy ubezpieczenia za pierwszych 14 dni pobytu w szpitalu,

Istnieje możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego pzu w dowolnym momencie. Umowa jest automatycznie przedłużana za zgodą pracodawcy i ubezpieczonego.

 

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl