Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Przedłużenie umowy ubezpieczenia - kiedy to zrobić?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Każdemu człowiekowi marzy się spokojne życie. Niestety konsumpcjonizm dzisiejszego świata sprawia, że o przyszłość zamartwiamy się każdego dnia. Niektóre życiowe rozwiązania jak np. ubezpieczenia na życie pozwalają zapomnieć o stresie związanym niepewną finansową przyszłością.

 Przedłużanie umowy ubezpieczenia

Niejeden marzy o pełnej w zdrowiu i szczęściu emeryturze. Nie wszyscy mogą sobie jednak na to pozwolić. Jedynym dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest indywidualne ubezpieczeni na życie.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Co i gdzie wykupić?

 

Problemy zaczynają się już na samym początku wyboru ubezpieczalni. Na rynku istnieje wiele Towarzystw ubezpieczeniowych, które swoim klientom oferują niezliczone oferty ubezpieczeń na życie, dożycie, bezterminowych i terminowych. Dla przeciętnego człowieka wybranie jedne dobrej oferty może graniczyć z cudem.

 

Dlatego właśnie w ramach ułatwienia klientom dostępu do produktów najwyższej jakości powstały porównywarki ubezpieczeniowe – na rynku istnieją niedługo, ale już zdobyły swoją popularność nie tylko dlatego, że są łatwo dostępne, ale dlatego, że w jednym miejscu można sprawdzić kilka ofert naraz. Są to oferty najlepiej odpowiadające naszym kryteriom.

 

Umowa ubezpieczeniowa

 

Nie ma jednego schematu umowy. Różnią się one w zależności od Towarzystwa. Jest kilka czynników wpływających na sumę składki ubezpieczenia jest to m.in.:

 

  • kwota, na jaką chcemy się ubezpieczyć,
  • zakres ochrony,
  • wiek,
  • wykonywany zawód,
  • tryb życia.

 

Najważniejszym elementem w ubezpieczeniu są umowy dodatkowe, ponieważ to one generują zakres świadczeń, jakie należą się nam w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Umowy dodatkowe mogą być różne, ile zawsze będą spełniać funkcje, jaką chcielibyśmy, dlatego warto zastanowić się przed ich zakupieniem. Takie umowy zwiększają zakres ubezpieczenia, a oznacza to, że wrazi wystąpienia sytuacji zawartej w umowach możemy liczyć na odszkodowanie ze strony Towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Z reguły większość ubezpieczeń terminowych oferuje swoje usługi osobom do 65 roku życia, ale ubezpieczenia bezterminowe może podpisać praktycznie każdy niezależnie od wieku.

 

Redakcja poleca: Czy ubezpieczenie na życie chroni przed smogiem?

 

Kiedy przedłużyć umowę?

 

Przedłużenie umowy zależy od tego, jaką polisę posiadamy. Jeżeli jest to polisa terminowa, musimy liczyć się z tym, że po 65. roku życia będzie nam ciężko przedłużyć umowę. Jest to spowodowane tym, że umowy terminowe zazwyczaj zawierane są na bardzo wysokie sumy, a po 65. roku życia wzrasta ryzyko śmierci, dlatego Towarzystwo Ubezpieczeniowe może odmówić przedłużenia umowy. Alternatywnym wariantem jest zabezpieczenie się bezterminowo – musimy jednak liczyć się z tym, że im jesteśmy starsi, tym większa będzie składka takiego ubezpieczenia. Warto wybrać Towarzystwo, które ma dogodne warunki umowy dla jednej i drugiej grupy wiekowej.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl