Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Przedłużenie umowy ubezpieczenia - kiedy to zrobić?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Każdemu człowiekowi marzy się spokojne życie. Niestety konsumpcjonizm dzisiejszego świata sprawia, że o przyszłość zamartwiamy się każdego dnia. Niektóre życiowe rozwiązania jak np. ubezpieczenia na życie pozwalają zapomnieć o stresie związanym niepewną finansową przyszłością.

 Przedłużanie umowy ubezpieczenia

Niejeden marzy o pełnej w zdrowiu i szczęściu emeryturze. Nie wszyscy mogą sobie jednak na to pozwolić. Jedynym dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest indywidualne ubezpieczeni na życie.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Co i gdzie wykupić?

 

Problemy zaczynają się już na samym początku wyboru ubezpieczalni. Na rynku istnieje wiele Towarzystw ubezpieczeniowych, które swoim klientom oferują niezliczone oferty ubezpieczeń na życie, dożycie, bezterminowych i terminowych. Dla przeciętnego człowieka wybranie jedne dobrej oferty może graniczyć z cudem.

 

Dlatego właśnie w ramach ułatwienia klientom dostępu do produktów najwyższej jakości powstały porównywarki ubezpieczeniowe – na rynku istnieją niedługo, ale już zdobyły swoją popularność nie tylko dlatego, że są łatwo dostępne, ale dlatego, że w jednym miejscu można sprawdzić kilka ofert naraz. Są to oferty najlepiej odpowiadające naszym kryteriom.

 

Umowa ubezpieczeniowa

 

Nie ma jednego schematu umowy. Różnią się one w zależności od Towarzystwa. Jest kilka czynników wpływających na sumę składki ubezpieczenia jest to m.in.:

 

  • kwota, na jaką chcemy się ubezpieczyć,
  • zakres ochrony,
  • wiek,
  • wykonywany zawód,
  • tryb życia.

 

Najważniejszym elementem w ubezpieczeniu są umowy dodatkowe, ponieważ to one generują zakres świadczeń, jakie należą się nam w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Umowy dodatkowe mogą być różne, ile zawsze będą spełniać funkcje, jaką chcielibyśmy, dlatego warto zastanowić się przed ich zakupieniem. Takie umowy zwiększają zakres ubezpieczenia, a oznacza to, że wrazi wystąpienia sytuacji zawartej w umowach możemy liczyć na odszkodowanie ze strony Towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Z reguły większość ubezpieczeń terminowych oferuje swoje usługi osobom do 65 roku życia, ale ubezpieczenia bezterminowe może podpisać praktycznie każdy niezależnie od wieku.

 

 

Kiedy przedłużyć umowę?

 

Przedłużenie umowy zależy od tego, jaką polisę posiadamy. Jeżeli jest to polisa terminowa, musimy liczyć się z tym, że po 65. roku życia będzie nam ciężko przedłużyć umowę. Jest to spowodowane tym, że umowy terminowe zazwyczaj zawierane są na bardzo wysokie sumy, a po 65. roku życia wzrasta ryzyko śmierci, dlatego Towarzystwo Ubezpieczeniowe może odmówić przedłużenia umowy. Alternatywnym wariantem jest zabezpieczenie się bezterminowo – musimy jednak liczyć się z tym, że im jesteśmy starsi, tym większa będzie składka takiego ubezpieczenia. Warto wybrać Towarzystwo, które ma dogodne warunki umowy dla jednej i drugiej grupy wiekowej.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl