Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Jak czytać polisę, czyli uwaga na wyłączenia odpowiedzialności

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisa na życie jest typową umową, pełną trudnych sformułowań i kruczków prawnych, której celem jest zabezpieczenie interesów nie tylko ubezpieczonego, ale również towarzystwa ubezpieczeniowego. Czytajmy ją uważnie, przede wszystkim pod kątem wyłączeń.

 

wyłączenia w ubezpieczeniach

 

Wyłączenia są to sytuacje, w których mimo że doszło do zdarzenia objętego ubezpieczeniem, nie możemy liczyć na wypłatę zagwarantowanych w polisie środków. W ten sposób ubezpieczyciel zabezpiecza się nie tylko przed próbą oszustwa, jawnego niedbalstwa czy lekkomyślności ubezpieczonego, ale także na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń o dużym zasięgu, takich jak wojna, promieniowanie nuklearne czy atak terrorystyczny, które mogą spowodować konieczność masowej wypłaty środków, a tym samym zagrozić jego stabilności finansowej.

 

    OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA ONLINE

 

Podstawowe wyłączenia obecne w niemal każdej umowie, bez względu na ubezpieczyciela, dotyczą samobójstwa ubezpieczonego przed upływem okresu karencji, wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem podczas popełniania przestępstwa lub aktu terroru, a także udział ubezpieczonego w manifestacjach czy działaniach wojennych.

 

Wyłączeniami objęte są również wszelkie zabiegi medyczne dokonywane poza kontrolą lekarza specjalisty, nielegalne lub celowo powodujące uszczerbek na zdrowiu. Często objęte są również nimi zdarzenia, do których doszło podczas lotu nielicencjonowanymi liniami lotniczymi lub uprawiania sportu ekstremalnego lub sportu wysokiego ryzyka. Również prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo bez wymaganych uprawnień w razie wypadku zostanie przez ubezpieczyciela potraktowane jako powód odmowy wypłaty świadczeń, podobnie jak wszelkie zatrucia substancjami uznawanymi przez prawo za nielegalne lub szkodliwe dla zdrowia. Zakresem wyłączeń objęte są też pewne zawody, np. nurek, pilot oblatywacz, artysta cyrkowy, kaskader itp. a także służba w wojsku, policji i straży granicznej.

 

    KUP UBEZPIECZENIE

 

Listy wyłączeń są różne w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego i kupując polisę na życie, warto dokładnie je przeczytać, tak aby uniknąć stresu i rozczarowania w razie odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl