Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Aviva Nowa Perspektywa pod lupą

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

W rankingu ubezpieczeń na życie, publikowanym na stronach naszego portalu, drugie miejsce zajmuje polisa na życie Aviva Nowa Perspektywa. Jak się upewnić, czy warto wykupić tę polisę? 

 

Aviva nowa perspektywa opinie

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 


Podstawową czynnością, jaką powinniśmy wykonać, jest lektura opisu tej polisy na stronie rankingu ubezpieczeń na życie – da nam to ogólny pogląd na temat zakresu ochrony ubezpieczeniowej, jaką oferuje polisa, oraz korzyści, jakie może przynieść jej część inwestycyjna.

 

Możliwość decydowania, jaka część składki jest przeznaczona na ochronę, a jaka na inwestycję, oraz zmiany sumy ubezpieczenia podczas trwania umowy nie są niczym wyjątkowym – oferuje to większość tego typu polis, podobnie jak możliwość wpłacania dodatkowych środków na rachunki dedykowane. Liczba funduszy kapitałowych również nie przesądza o wyjątkowości tej polisy, bo w rzeczywistości liczą się ich wyniki.

 

Prawdziwe zalety produktu

 

Zaletą tej polisy jest formuła Smart, czyli zniżki za wykupienie większej liczby umów dodatkowych. Kolejnymi atutami są aż trzy rodzaje ubezpieczeń wypadkowych i pakiet „Bądź zdrów”, umożliwiający prywatną opiekę medyczną dla całej rodziny. Również zakres usług Assistance i druga opinia lekarska światowej klasy specjalisty zasługują na uznanie.

 

Nie każda polisa umożliwia objęcie Ubezpieczonego i jego bliskich tego typu opieką. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnego typu umowy dodatkowe gwarantujące ochronę ubezpieczeniową w razie wystąpienia danego zdarzenia. Połączenie tej ochrony z abonamentem oferującącym prywatną opiekę medyczna jest więc warte rozważenia.

 

Zestawienie z innymi polisami

 

Kolejnym krokiem powinno być porównanie tej polisy z innymi ubezpieczeniami o charakterze ochronno-inwestycyjnym. W tym celu powinniśmy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, do której przekierowuje przycisk Sprawdź, umieszczony po lewej stronie tuż pod zdjęciem i minimalną wysokością składki. Podajemy nasze dane, takie jak typ i suma ubezpieczenia, data urodzenia, wykonywany zawód, miesięczne wydatki, określamy naszą sytuację mieszkaniową i to, czy posiadamy dzieci, a następnie wypełniamy formularz dotyczący naszych danych osobowych adres, telefon, mail itp.).

 

Wysyłamy zgłoszenia, a po krótkim czasie kontaktuje się z nami telefonicznie pracownik infolinii w celu potwierdzenia naszych danych i chęci skorzystania z oferty porównywarki oraz kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Drogą mailową otrzymujemy maksymalnie pięć ofert najlepiej odpowiadających naszym preferencjom.

 

Czas na lekturę OWU

 

Kolejnym etapem powinna być dokładna lektura Ogólnych Warunków Ubezpieczenia interesującej nas polisy oraz innych nadesłanych ofert. Powinna ona zostać przeprowadzona nie tylko pod kątem oferowanych świadczeń, ale również wyłączeń odpowiedzialności, definicji poszczególnych zdarzeń (zwłaszcza poważnych zachorowań wymienionym w umowie dodatkowej) okresów karencji i wszelkich zapisów umowy dotyczących jej rozwiązania przez klienta.

 

Warto dokonać tego typu porównania, a potem skonfrontować swoje przemyślenia z opiniami innych użytkowników polisy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: Aviva Nowa Perspektywa opinie, a otrzymamy adresy różnych for tematycznych, na których dyskutowano na temat tej polisy. Są to zarówno fora agencji ubezpieczeniowych, jak i fora czasopism ogólnopolskich (Gazeta.pl), portali zajmujących się szeroko pojętą tematyką finansów (Bankier.pl, Money.pl), jak i serwisów społecznościowych (Goldenline).

 

Forumowy zawrót głowy

 

Lektura forum internetowego poświęconego ubezpieczeniom na życie może przyprawić nas o zawrót głowy, gdyż znajdziemy na nich wiele opinii szkalujących danego ubezpieczyciela, a pisanych albo przez nieuczciwych agentów ubezpieczeniowych, albo przez rozczarowanych klientów. Starajmy się nie ulegać emocjom (większość polis jest na forach obsmarowywana), a wyłuskiwać tylko zarzuty merytoryczne, które mogą mieć potwierdzenie w rzeczywistości. Wypiszmy je i skonfrontujmy zarówno z agentem ubezpieczeniowym Avivy, jak i agentami konkurencji, prosząc ich o merytoryczne argumenty poparte dowodami (zapisy w OWU) i wyliczeniami.

 

Stałym wątkiem na forach jest narzekanie na agentów ubezpieczeniowych, którzy – według opinii klientów – z chęci zyskania prowizji mydlili im oczy, przedstawiając tylko zalety polisy i krytykując konkurencję. Starajmy się korzystać z usług polecanych i sprawdzonych agentów, którzy są nie tylko handlowcami, ale przede wszystkim doradcami ubezpieczeniowymi, działającymi zgodnie z etyką zawodową. Na stronach naszego rankingu pod każdą polisą można znaleźć adresy lokalnych przedstawicielstw danego ubezpieczyciela. Jeśli nie ufamy tego typu rekomendacjom, można skorzystać z polecenia znajomych.

 

    Porównaj polisy na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl