Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Gdzie najlepiej się ubezpieczyć?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Indywidualne polisy na życie należą do tych produktów ubezpieczeniowych, które w przytłaczającej większości wypadków trudno kupić online. Są na tyle złożone, że wymagają spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Gdzie go znaleźć i gdzie najlepiej się ubezpieczyć?

 

gdzie najlepiej się ubezpieczyć

 

 

    Sprawdź najnowszy ranking i dopasuj polisę na życie

 

W poszukiwaniu kompetentnego agenta ubezpieczeniowego pomocny okaże się Internet. Za pośrednictwem Sieci nie tylko możemy wyszukać i porównać ubezpieczenia na życie, korzystając z rankingów i porównywarek ubezpieczeniowych, ale również nawiązać kontakt z kompetentnym przedstawicielem ubezpieczyciela. Możemy zrobić to na różne sposoby. Jednym z nich jest wejście na stronę internetową wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, zapoznanie się z ofertą i sprawdzenie za pomocą infolinii lub wykazu adresów, gdzie znajduje się najbliższe przedstawicielstwo ubezpieczyciela.

 

Inną metodą jest wejście na fora internetowe i szukanie – na przykład poprzez publikację anonsującego nas postu – agenta ubezpieczeniowego działającego na terenie lub w pobliżu naszej miejscowości. Jest to o tyle niepewna metoda, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować, z kim będziemy mieli do czynienia – czy tylko z handlowcem zainteresowanym zdobyciem kolejnego klienta, czy z zaufanym i rekomendowanym doradcą ubezpieczeniowym, który będzie nie tylko dobry pod względem merytorycznym, ale również będzie wykazywał się etyką zawodową. Niedoświadczonemu klientowi sprytny agent wciśnie przecież niemal wszystko, warto więc albo zapytać o dobrego agenta znajomych, albo spróbować znaleźć go w inny sposób.

 

Porównywarki – wyszukiwarki

 

Dobre agencje ubezpieczeniowe często publikują w Sieci porównywarki ubezpieczeniowe, za pomocą których zdobywają dane zainteresowanych klientów. Warto skorzystać z tego typu narzędzi, gdyż w zamian za nasze dane otrzymamy kilka (zazwyczaj maksymalnie pięć) produktów najlepiej odpowiadających podanym przez nas kryteriom.

 

Dzięki temu zaoszczędzimy cenny czas, gdyż nie będziemy musieli wchodzić na kilka czy kilkanaście stron internetowych ubezpieczycieli i samodzielnie przeglądać ich oferty. Porównywarka skojarzy nas – oczywiście gdy wyrazimy na to zgodę – również z agentami ubezpieczeniowymi działającym na naszym terenie i reprezentującymi tych ubezpieczycieli, których polisy zostały do nas dobrane na podstawie wypełnianej przez nas internetowej ankiety. Warto umówić się na spotkanie z co najmniej jednym z nich, by sprawdzić możliwie jak najwięcej ofert, chyba że po samodzielnej analizie jesteśmy zdecydowani na konkretny produkt.

 

Portal zdobi bramę…

 

Zwracajmy jednak uwagę, na stronach jakich agencji znajdują się porównywarki. Lepiej skorzystać ze stron tych agencji ubezpieczeniowych, które cieszą się uznaniem klientów – świadczyć o tym będzie nie tylko miejsce w wynikach wyszukiwania (zależne m.in. od częstości wejść na stronę), ale przede wszystkim poziom merytoryczny artykułów i poradników znajdujących się na stronach portalu danej agencji. Zwracajmy również uwagę, z iloma towarzystwami ubezpieczeniowymi ona współpracuje. Lepiej, jeśli jest ich kilkadziesiąt, a nie kilka, bo duża liczba partnerów jest najlepszą rekomendacją danej agencji.

 

Dobrą metodą jest poszukiwanie lokalnych portali ubezpieczeniowych, prowadzonych przez miejscowe przedstawicielstwa agencji ubezpieczeniowych. Takie strony ma większość dużych miast, a wizyta na nich da nam pogląd, czy oddział danej agencji jest prężny i profesjonalny. W prosty sposób pomoże nam też w kontakcie z doradca ubezpieczeniowym polecanym przez agencję, który bez trudu przyjedzie we wskazane przez nas miejsce i przedstawi swoją ofertę.

 

    Porównaj polisy na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl