Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zainteresowanie polisami ubezpieczeniowymi jest coraz większe, jednak nie wszyscy decydują się na ich wykupienie. Wśród polis proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe znajdują się takie oferty, które przydają się wyłącznie niektórym osobom, jak również ubezpieczenia, którymi powinien zainteresować się każdy człowiek.

 

ubezpieczenie na życie

 

fot. pixabay.com

 

Do tej drugiej grupy należy zaliczyć polisy na życie. Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie? Oto korzyści wynikające z posiadania takiej polisy.

 

    Porównaj ubezpieczenia na życie

 

Ochrona dla rodziny

 

Podstawowym świadczeniem każdej polisy na życie jest ubezpieczenie na wypadek śmierci. W przypadku zgonu osoby ubezpieczonej członkowie rodziny mają prawo do uzyskania świadczenia finansowego w wysokości określonej w umowie. Nie ulega wątpliwości, że pieniądze nie są w stanie zastąpić bliskiej osoby. Jednak śmierć małżonka lub ojca to nie tylko szkoda emocjonalna. Dla wielu rodzin oznacza to także ograniczenie dochodów. Sytuacja jest szczególnie trudna, jeżeli zmarły był jedyny lub głównym żywicielem rodziny. Samotny ojciec albo samotna matka mogą mieć spore problemy z pogodzeniem samodzielnego wychowywania dzieci i pracy umożliwiającej utrzymanie wszystkich domowników. W rezultacie rodzina jest zmuszona do obniżenia poziomu życia. Środki z polisy na życie nierzadko umożliwiają uniknięcie finansowej katastrofy.

 

Redakcja poleca: Dziecięce porażenie mózgowe a ubezpieczenie

 

Ubezpieczenie nie tylko na wypadek śmierci

 

Polisa na życie obejmuje także świadczenia dodatkowe. Można zapewnić sobie ochronę na wypadek takich zdarzeń jak ciężka choroba albo utrata zdolności do wykonywania pracy zawodowej. To sytuacje, w jakich może znaleźć się każdy człowiek. Konieczność długotrwałego i nierzadko kosztownego leczenia oraz brak możliwości zarabiania pieniędzy mogą doprowadzić do utraty życiowego dorobku. Pieniądze z polisy stanowią zabezpieczenie na okres, w którym wykonywanie pracy jest niemożliwie i pokrywają przynajmniej część wydatków związanych z leczeniem. Polisę na życie można rozszerzyć także o inne świadczenia, na przykład o ubezpieczenie kredytu hipotecznego albo świadczenie na wypadek urodzenia dziecka. Ubezpieczenie kredytu pozwala uniknąć utraty zastawionej hipoteki w przypadku problemów ze spłatą pożyczki, na przykład w razie utraty zdolności do wykonywania pracy. Ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka to ważne wsparcie finansowe w przypadku pojawienia się na świecie nowego członka rodziny, co zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami. Ubezpieczenie na życie zapewnia zatem ochronę w różnych sytuacjach życiowych, a tym samym daje poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Wiele możliwości

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy, które łączą w sobie funkcję ochronną i oszczędnościową. Opłacanie składki zapewnia ochronę na wypadek śmierci oraz innych życiowych zdarzeń, a jednocześnie stanowi inwestycję w przyszłość, ponieważ wpłacone środki kumulują się i mnożą. Wśród polis ochronno-oszczędnościowych znajdują się oferty charakteryzujące się elastycznymi warunkami, dlatego opłacanie składki nie musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Istnieje kilka rodzajów z funkcją oszczędnościową:

 

  • ubezpieczenia kapitałowe,
  • ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym,
  • ubezpieczenia uniwersalne,
  • ubezpieczenia posagowe.

 

    Sprawdź możliwości porównywarki

 

 

Polisa posagowa to forma inwestycji w przyszłość własnego dziecka. Ubezpieczenie umożliwia gromadzenie środków finansowych, które w przyszłości ułatwią mu start w dorosłe życie. Jeżeli rodzic co miesiąc będzie wpłacał na polisę 500 złotych, to po 20 latach dziecko będzie mogło otrzymać sumę 100 000 złotych. Polisy ochronno-oszczędnościowe pozwalają zatem na gromadzenie środków na przyszłość własną oraz innych członków rodziny.

Ubezpieczenia na życie to zabezpieczenie finansowe na wypadek zdarzeń, których ryzyka wystąpienia nie da się całkowicie wyeliminować. To polisy, dzięki którym można być spokojnym o los swój i swoich najbliższych. Co więcej, niektóre ubezpieczenia pozwalają jednocześnie gromadzić środki finansowe na przyszłość. Na koszt polisy należy zatem patrzeć nie jak na wydatek, tylko jak na inwestycję.

 Pełną ofertę ubezpieczeń na życie możesz zobaczyć na rankomat

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl