Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Ważniejsza polisa czy ubezpieczyciel – dylemat jajka i kury?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Odpowiedź na pytanie, czy ważniejsza jest polisa na życie czy to, jaka firma nas ubezpiecza, tylko z pozoru przypomina dylemat, co jest starsze: jako czy kura. Kupując nie tylko polisę na życie, ale każde ubezpieczenie, powinniśmy sprawdzać wiarygodność towarzystwa ubezpieczeniowego, które taki produkt wypuściło na rynek. 

 

najlepsza firma ubezpieczeniowa 

 

 

    Sprawdź najnowszy ranking ubezpieczycieli

 

Ostrożność przy wyborze ubezpieczyciela może nas uchronić przed wieloma problemami. Na polskim rynku ubezpieczeń funkcjonuje prawie stu ubezpieczycieli, ale tylko co czwarty z nich jest wart polecenia i cieszy się dobrą opinią. Wielu klientów przy wyborze polisy na życie kieruje się jednak wyłącznie wysokością składki ubezpieczeniowej, mniejszą wagę przywiązując do tego, jaki jest zakres polisy i kto ma nam zapewnić ochronę ubezpieczeniową.

 

Takie podejście prowadzi często do ogromnych rozczarowań, bo w momencie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem okazuje się, że trudno wyegzekwować odszkodowania albo procedura odszkodowawcza trwa bardzo długo. Podobnie jest w przypadku polis inwestycyjnych, w największym stopniu narażających nas na stratę środków finansowych. Dlatego jeszcze przed kupnem polisy warto zorientować się, komu powierzamy opiekę nad naszym życiem i zdrowiem.

 

Testowane ubezpieczyciela…

 

Informacje na temat interesującego nas towarzystwa ubezpieczeniowego bez trudu znajdziemy w Internecie. Do dyspozycji mamy przede wszystkim rankingi ubezpieczycieli, które zestawiają towarzystwa ubezpieczeniowe, które cieszą się największym zaufaniem klientów oraz specjalistów z branży ubezpieczeń. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: „Najlepsza firma ubezpieczeniowa na życie”, a wśród wyników wyszukiwania otrzymamy adresu stron, na których zamieszczane są tego typu zestawienia. Większość rankingów jest wyposażona w opcje komentowania – każdy klient może więc ocenić ubezpieczyciela w skali od 1 do 5, a potem w komentarzach uzasadnić swój wybór.

 

Przeglądając komentarze, ignorujmy te, które są przejawami czarnego PR-u i służą wyłącznie dyskredytowaniu konkurencji. Starajmy się również omijać te, które nachalnie gloryfikują daną firmę ubezpieczeniową, gdyż najczęściej tworzą je zatrudnieni w niej agenci lub PR-owcy. Czytajmy tylko rzeczowe komentarze, uzasadniające pozytywną lub negatywną opinię realnymi przykładami podejścia danego ubezpieczyciela do klienta i przebiegu procesu zgłoszenia zdarzenia oraz wypłaty odszkodowania. Jeśli dane towarzystwo ubezpieczeniowe ma zdecydowana większość negatywnych opinii, może być to dla nas ważny sygnał.

 

Podobne wpisy na temat ubezpieczycieli możemy znaleźć na forach internetowych poświęconych tematyce ubezpieczeniowej. Zwracajmy jednak uwagę, czy dane forum znajduje się na stronie agencji lub redakcji współpracującej z wieloma ubezpieczycielami i czy jest fachowo moderowane.

 

Dużą pomocą mogą też okazać się dane o ubezpieczycielach zamieszczane w Internecie, szczególnie wypowiedzi fachowców, wszelkie podsumowania, dane na temat stabilności finansowej i informacje o nagrodach przyznanych przez liczące się w branży redakcje czy instytucje. Znajdziemy je zarówno na stronach portali zajmujących się tematyką ubezpieczeniową, jak i tych poświęconych prawu i finansom oraz stronach czasopism i portali o zasięgu ogólnopolskim, które mają osobne działy o tematyce ubezpieczeniowej.

 

… i jego produktów

 

Lekturą obowiązkową powinna być też strona internetowa danego towarzystwa ubezpieczeniowego i Ogólne Warunki Ubezpieczenia konkretnych produktów. Wnikliwy klient bez trudu oceni, czy informacje na temat procedury odszkodowawczej są napisane jasnym i przystępnym dla przeciętnego klienta językiem, czy tekst polisy nie jest naszpikowany kruczkami prawnymi, a zapisy dotyczące rezygnacji z ubezpieczenia, zawieszenia składki, zmiany zakresu umowy czy definicje poszczególnych ryzyk są korzystne dla klienta.

 

Ostatnim sposobem oceny ubezpieczyciela jest zasięgnięcie opinii u kolegów z pracy, znajomych oraz rozmowa z agentem ubezpieczeniowym. Pamiętajmy, że polisę na życie wykupujemy zazwyczaj na wiele lat i powinniśmy darzyć wybraną przez nas firmę ubezpieczeniową pełnym zaufaniem, które jest równie ważne jak sama polisa.

 

 

     Porównaj polisy na życie

Redakcja ubezpieczeniezyciowe.pl